خبرگزاری هنرآنلاین

تمامی فعالان و علاقه‌مندان به عرصه مد و لباس می‌توانند در بخش‌های مختلف جشنواره شرکت کنند.

سرویس مد و لباس هنرآنلاین: فراخوان نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی ‌پال” با هدف شناسایی افراد خلاق و توانمند در حوزه‌های طراحی لباس، طراحی کیف و کفش، طراحی جواهرات و زیوآلات، عکاسی مد و مد نویسی به زودی منتشر می‌شود. تمامی فعالان و علاقه‌مندان به عرصه مد و لباس می‌توانند در بخش‌های مختلف جشنواره شرکت کنند.

ثبت نام و شرکت در جشنواره سی پال از طریق سایت www.cipalfestival.ir در بخش “ثبت نام در جشنواره ” انجام می‌شود و علاقه‌مندان هر بخش می توانند با کامل کردن فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات فردی ۵ اثر را در قالب فایل JPG به سایت جشنواره ارسال نمایند و در بخش رقابتی شرکت کنند.

شرکت کنندگان بعد از ثبت نام کامل کد دریافت می کنند و کسانی که از طریق هیات داوران منتخب شوند آثارشان به نمایش در می آید. برندگان هر بخش در روز اختتامیه لوح تقدیر و تندیس دریافت می‌کنند.

مهلت ارسال آثار تا ۱۰ مهرماه ۱۳۹۷، نمایش آثار  و برگزاری جشنواره از ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ در مجموعه تاریخی فرهنگی کاخ نیاوران انجام می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.cipalfestival.ir  مراجعه کنید.

سهیلا جبری: می­‌توانیم با تکیه بر فکر و اندیشه در عرصه مد و لباس روی پای خود بایستیم

مدیر برگزاری نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران می‌گوید تحریم می­ تواند بستری را پیش روی ما بگشاید که تولیداتی با محتوای فرهنگ ایرانی تولید و عرضه کنیم.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره  اینترنتی مد و لباس ایران “سی‌پال”، در سال حمایت از کالای ایرانی، نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی ‌پال” به همت مؤسسه مد و لباس “چیامد” به مدیریت سهیلا جبری و دبیری خاتون شهبازی، با هدف شناسایی، تشویق و حمایت خلاقان عرصه مد و لباس با کسب مجوز رسمی از بنیاد ملی مد و لباس ایران، آبان ماه سال ۹۷ برگزار می‌شود.

سهیلا جبری مدیر مؤسسه مد و لباس “چیامد” درباره ضرورت و اهمیت این رویداد بیان کرد: تحریم­ها می‌تواند بستری را پیش روی ما بگشاید که با تکیه بر فکر و اندیشه خود در بخش مد و لباس بیش از گذشته روی پایمان بایستیم و تولیداتی با محتوای فرهنگ ایرانی تولید و عرضه کنیم. شرایط فعلی، فرصت خوبی برای ذائقه‌سازی و توسعه فرهنگ پوششی ایرانی و اسلامی است و می‌توان با تکیه بر لباس‌هایی که تاکنون با این محوریت در ایران تولید شده‌اند، ذائقه مخاطبان را اصلاح کرد. تحریم‌ها فرصتی مؤثر برای توسعه فرهنگ پوشش ایرانی و اسلامی است و امید است جشنواره مد و لباس “سی‌پال” هم با تکیه بر این مهم به اهداف خود دست یابد.

جبری درباره اهداف و رویکردهای نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال» گفت: ضرورت انتخاب هویت ایرانی به عنوان محور جشنواره، صرفاً یک تعصب به فرهنگ ایرانی نیست بلکه اعتقاد به وجود بستر و پتانسیلی است که در لباس ایرانی وجود دارد و ما سعی می‌کنیم از این ظرفیت در مسیر به روز رسانی آثار در زمان برگزاری جشنواره بهره گیریم. تاکنون هم اتفاقاتی خوبی در این زمینه رقم خورده است اما به نظر می‌رسد تلاش‌ها پراکنده هستند و هنرمندان طراح لباس در سراسر ایران بدون کمترین تبلیغات و علی‌رغم توجه و داشتن رویکرد به فرهنگ ایرانی، آنگونه که باید و شاید شناخته شده نیستند. در همین راستا، یکی از اهداف نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس «سی‌پال» گردآوری و نمایشی ساختن همین رویکردها است تا فعالیت‌ها بیش از پیش در مقابل نگاه مخاطب قرار گرفته و طراحان هم فضایی برای ارائه و مشاهده آثار خود داشته باشند. در بخش مسابقه نیز تهییج این افراد و امیدوار ساختن آنها به راهی که طی می‌کنند مورد نظر ما است و چندان به مقایسه سطوح کمی و کیفی محصولات توجهی نداریم.

طراح لباس، پژوهشگر لباس اقوام با تأکید بر مطالعه و تحیقی تصریح کرد: شاید برخی تصور کنند افرادی که بر حوزه مطالعه، تحقیق و پژوهش فرهنگ، هنر و تاریخ ایرانی متمرکز نیستند با موفقیت به کار خود ادامه می‌دهند و دستاوردهایی را هم به ویژه از جنبه اقتصادی کسب می‌کنند. اما باید بپذیریم کار بر روی فرهنگ ایرانی بهایی به قدر و اندازه پژوهش و تحقیق دارد و بسیاری از طراحان مد و لباس طی سالیان متمادی این بها را پرداخت کرده‌اند.

او ادامه داد: پس اگر شرایطی برای قدردانی و دیده شدن این عزیزان توسط مخاطبان و داوران ایجاد شود، آنها حتی اگر هم در اقلیت بوده و به لحاظ اقتصادی فروشی که باید و شاید را نداشته باشند اما به درستی راه خود امیدوار خواهند شد.

مدیر نخسیتن جشنواره اینترنتی مد و لباس و سی­پال درباره صنعت اقتصاد مد و لباس در جهان و ایران  گفت: در بسیاری از کشورهای جهان، چرخه­های عظیم اقتصادی با تکیه بر حوزه عظیم نساجی و پوشاک می­گردد. متأسفانه از این نعمت بی‌بهره هستیم در حالیکه می‌دانیم خوراک مد، تنوع، بروز بودن و اتفاقات تازه است و در عین حال متریال برای ایجاد این فضای نو و رنگارنگ در کشور ما وجود دارد.

جبری در ادامه گفت: بخشی از این امر طبیعی است چرا که کشورهای پیشرفته در صنعت فشن می‌خواهند چرخه‌های اقتصادی دراختیار خودشان باشد و با بهره گیری از بازار فروش مد و لباس به سودهای کلان اقتصادی دست یابند چرا که برخلاف اینکه مد یک هنر صنعت است اما در جهان بیشتر دغدغه ابعاد اقتصادی آن وجود دارد. حال آنچه ما در این فرهنگ داریم، قابلیت تنوع بخشیدن به دنیای مد و فشن است و با پیشینه فرهنگی و تاریخ ایران، پژوهشگران مد به دنبال یافتن نمادها و نشانه های فرهنگ غنی و وارد کردن آن از سوی برندهای خود به عرصه‌های جهانی هستند. از سویی، مقوله برهنگی جایی در فرهنگ پوشش و حجاب مردمان ایران زمین نداشته پس بنابراین ایران می‌تواند در رویکردی که دنیای مد در جهان در بحث پوشش دارد، جایگاه درستی برای خود تعریف و مشخص کند. به عقیده من باید با تکیه بر ظرفیت‌های موجود در کشورمان برای مدسازی اتفاقات بسیار خوبی را در آینده نزدیک رقم خواهیم زد و جشنواره‌ها می‌توانند بسترساز تحقق این مهم باشند.

“سی‌پال”  اولین جشنواره  اینترنتی مد و لباس ایران در ۶ بخش با محور الهام از هنر و اصالت هنر ایرانی از تاریخ ۲۴ تا ۲۸ آبان ۹۷ برگزار می‌شود.  علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی www.cipalfestival.com  از شرایط جشنواره و نحوه شرکت در آن می‌توانند مطلع شوند.

http://www.honaronline.ir

اعلام برنامه کارگاه‌ یک روزه در نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال”

برنامه کارگاه‌ یک روزه “سه راز مهم موفقیت در مدولباس” در نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی‌پال اعلام شد.

اعلام برنامه کارگاه‌ یک روزه در نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس

به گزارش هنرآنلاین به نقل روابط عمومی نخستین جشنواره مد و لباس ‌”سی‌پال”، این جشنواره با حمایت و مشارکت انجمن طراحان لباس و پارچه ایران اقدام به برپایی کارگاه  یک روزه “سه راز مهم موفقیت در مد و لباس” کرده است.

این کارگاه آموزشی با هدف ایجاد فرصت‌هایی برای طراحان لباس در جهت آشنایی با سه مبحث مهم موفقیت در حوزه مدولباس برگزار می‌شود.

انجمن طراحان لباس و پارچه ایران یکی از حامیان معنوی جشنواره سی‌پال است که توسعه مطالب آموزشی برای طراحان لباس یکی از اهداف مهم آن محسوب می‌شود.

کارگاه  یک روزه “سه راز مهم موفقیت در مد و لباس” در سه حوزه متفاوت با حضور استادان برگزار می‌شود و برای اعضای انجمن طراحان لباس و پارچه ایران  و شرکت کنندگان جشنواره سی پال رایگان است.

برنامه کارگاه‌ یک روزه “سه راز مهم موفقیت در مد و لباس” به شرح زیر اعلام شده است:

کارگاه “هویت در طراحی، راز ماندگاری” با حضور سهیلا جبری “چیا” مدیر جشنواره سی‌پال، مدیر مؤسسه چیامد، محقق و پژوهشگر لباس اقوام، طراح و دیزاینر لباس برگزار می‌شود. محوریت اصلی این کارگاه شناسایی اصلی هویت فردی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی است که تأثیر بسزایی در انتخاب رویکرد طراح در طراحی آثار خود دارد.

کارگاه “قصه شکستها و موفقیتها” با حضور غزال بهمنی مدیر برند کلوتو، طراح و تولیدکننده برتر لباس کشور برگزار می‌شود محوریت اصلی این کارگاه انتقال تجربه‌های ارزشمندی است که طی سالهای متمادی در شکست و موفقیتهای ایشان موثر بوده است و می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر طراحان باشد.

کارگاه “برند، قصه بی پایان” با حضور سهراب رحیمی، مشاور برندسازی مد و پوشاک، طراحی پارچه و لباس از دانشگاه هنر، مدیریت فشن از آکادمی فشن استانبول، مدیریت اجرایی از سازمان مدیریت صنعتی و مدیریت برندسازی از آکادمی برند ایران برگزار می‌شود. محوریت اصلی این کارگاه توسعه کسب وکار با تمرکز بر برندسازی است. برندسازی جریان مداومی از فعالیت‌های مستمر است که در طولانی مدت به ایجاد جایگاه و ارزش افزوده می‌انجامد.

کارگاه یک روزه “سه راز مهم موفقیت در مدولباس” ۱۲ مهر۱۳۹۷ در محل انجمن طراحان لباس و پارچه ایران به نشانی تهران، میدان هفت تیر، خیابان کریم خان، خیابان خردمند شمالی، نبش کوچه شیده، پلاک ۱۰۵/۱ طبقه اول از ساعت ۱۴ تا ۲۰ برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام در این کارگاه با دبیرخانه جشنواره “سی‌پال” به شماره ۰۹۳۳۷۴۵۴۶۱۹ تماس گرفته و یا برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.cipalfestival.com مراجعه کنند.

نخستین جشنواره اینترنتی مدولباس “سی ‌پال” با هدف شناسایی افراد خلاق در حوزه مد و لباس، به دبیری خاتون شهبازی و در حوزه‌های طراحی لباس، طراحی کیف و کفش، طراحی جواهرات و زیوآلات، عکاسی مد و مد نویسی برگزار می‌شود.

http://www.honaronline.ir

اخبار جشنواره

در این بخش خبرهای مهم مربوط به جشنواره منتشر می شود و با پیگیری آن در جریان رخدادهای جشنواره قرار می گیرید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتر با دبیرخانه جشنواره سی پال در تماس باشید.

شماره تماس دبیرخانه : ۰۹۳۳۷۴۵۴۶۱۹

ایمیل دبیرخانه: cipalfestival@gmail.com

می ­توانیم با تکیه بر فکر و اندیشه روی پایمان بایستیم

مدیر «اولین جشنواره  اینترنتی مد و لباس ایران»:

می­توانیم با تکیه بر فکر و اندیشه روی پایمان بایستیم

می­توانیم با تکیه بر فکر و اندیشه روی پایمان بایستیم

تاریخ ارسال آثار به جشنواره سی پال با توجه به استقبال بی نظیر فعالان مد و لباس از سر تا سر ایران تا ۲۰ مهر تمدید شد

کارگاه‌ یک روزه در نخستین جشنواره مد و لباس سی‌پال

اعلام برنامه کارگاه یک روزه در نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس “سی پال”

برگزاری اولین جشنواره مد و لباس با محوریت <<هویت ایرانی>>

جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران فراخوان داد

فراخوان نخستین جشنواره اینترنتی مد و لباس سی پال

جشنواره اینترنتی مد و لباس ایران فراخوان داد

© تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت محفوظ می باشد.